Evi píše

Předvánoční Vídeň

7. prosince 2011 v 16:46 | Peregrin Evi
Když mi všichni povídali jak jsou Vídeňské předvánoční trhy krásné, veřila jsem jim je to asi pěkné. Ale netušila jsem, že až si to vyzkouším na vlastní kůži nebudu se chtít přestat na tu nádheru dívat!
Včera jsem se třídou navštívila Vídeň, kromě již zmíněných předvánočních trhů jsme se byli podívat na přehlídce(tréninku) španělských koní, a v galerii! Bohužel si nevzpomenu na více informací, jelikož se německy neučím a názvy jsou pro mě tedy špatně zapamatovatelné. A nejvíce mě oslovil park před radnicí, kde stály ony trhy!

K trhům jsme došli něco před 16. hodinou, už jsme měli celkem nachozeno a byli jsme unavení. Když jsme se s kamarádkami přibližovali k trhům, jejich krása ve dne se nedá s tou noční srovnávat. Vypadaly jinak než naše, byli větši, ozdobenější, více svítily. Procházeli jsme mezi stánky, a první kolo okukovaly, co, kde mají! Když jsem šli už druhé kolo začalo se mírně stmívat, a také jsme si koupili různé sladké pochutiny a dárečky pro rodinu. To nejkrásnější ovšem přišlo až půlhodinu před naším odchodem. Úplná tma, to bylo to, co tvořilo tu atmosféru. Všude světýlka, na stromech, na stáncích, na Vánočním stromečku ale hlavně nasvícená radnice! Co Vám budu povídat, vypadala úplně jako Bradavice. Samozřejmě ne celá, ale je gotická tudíž nasvícené oblouky se samy nabízely k vyfocení.
Kdyby bylo na mě, stojím tam a koukám se na tu nádheru! Takováhle vánoční atmosféra mě vždycky absolutně pohltí, jsem pak štastná, veselá a plná energie. Ráda bych se tam vrátila!
Evi..xx

Bez dechu

2. prosince 2011 v 17:26 | Peregrin Evi
Bez dechu/ Abduction
Rok výroby: 2011
Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama
USA, 2011, 100 min
Režie: John Singleton
Hrají: Taylor Lautner, Lily Collins, Jason Issac ad.

Film je poměrně nový, nevím zda-li byl i v kinech, každopádně jsm
em to musela prošvihnout. Slyšela jsem o něm i dříve, ale neveděla jsem že už je natočen. Až před týdnem jsem o něm četla na jednom blogu a recenze mě velmi zaujala. Neváhala jsem a film si stáhla (anglicky, s titulky) na ulož.to. Protože nemám moc času dívala jsem se na něj po kouscích a teď už jsem ho konečně viděla celý.
Film je o Nathanovi, který bydlí u náhradních rodičů, a jeho táta je tajný agent. O ničem z toho neví, když dojde k vraždě jeho rodičů vydá se na útěk se svou spolužačkou Karen. Jsou ve velmi komplikované situaci a nemohou nikomu věřit. Nathan už je tváří v tvář kulce, která každou sekundu může vyletět z Kozlowovi zbraně, ale jeho pravý táta včas zasáhne. Vše dobře dopadne, jen Nathan tátu nikdy nepozná.
Z filmu mám dobrý pocit, takový akční thriller není nikdy k zahození navíc pro nudné chvíle studeného a tmavého podzimu je vynikající. A v žádném takovém filmu nesmí chybět ani láska během úniku před zlem se dají Nathan s Karen dohromady. Ale neplatí to jen ve filmu oba herci se při natáčení sblížili tak, že spolu Taylor Lautner a Lily Collins tvoří pár. Film určitě doporučuji všem fanynkám Taylora, i já jsem ho chtěla vidět v jiném filmu než je Twilight sága a musím říct, že jeho herecký výkon je slušný. Ve filmu hraje Nathanovi "falešného" otce Jason Issac, který v Harry Potter filmech ztvárnil smrtijeda Luciuse Malfoye. Je tam úžasný, můžete ho vidět při přátelské bitce otce se synem! Je hezké vidět jej bez blonďaté masky!
recenze by Evi..xx (Peregrin-Evi)

Kosmetika Vampire's Love

1. prosince 2011 v 18:46 | Peregrin Evi
Dnes po škole jsem šla s kámoškou do města. Chtěla jsem se podívat do drogérií a knihkupectví na dárky k Vánocům. Při okukování regálů s výrobky od Essence, což je dobrá značka kosmetiky hlavně pro mladé dívky, kvůli cenové dostupnosti, jsem narazila na novou řadu výrobků. Samozřejmě nebyly jen obyčejné, byly totiž inspirovány hlavním trendem letošní zimy, jak píše Essence, a to upíry! Od Vampire Diares až po Twilight ( jehož 1. část Rozbřesku byla nedávno uvedena v kinech). Celá edice nese název Vamipre's Love. Nejdříve jsem na to koukala, co si to zase vymysleli, ale nadruhou stranu je to určitě dobrý nápad, jak nalákat mladé dívky zblázněné do Edwarda a jiných nadpřirozeně úchvatných stvoření.

Z čeho se celá řada skládá?
V první řadě tedy hned po voňavce, která mi tu voní po celém pokoji
a ke které se za chvíli vrátím,jsem si všimla "krabičky" 6-ti očních stínů
v tmavých upírských barvách, se štětečkem a zrcátkem.

Teď už k voňavce, musím říct, že flakonvypadá velmi zajímavě,
a to, že je nahoře do tmava a postupně se zbarvuje do červena,
jako krev vypadá působivě. Ale jeho vůně mi připadá velmi sladká,
a to mám ráda spíše ty sladší parfémy,
tento už je až moc přeslazený, no co víme možná to k upírům patří!


Dále si můžete vybrat laky na nehty v různých upírských odstínech do červena, šeda, stříbrna i černa. Lesk na rty, nebo speciální pudr s lesknoucím se účinkem, alespon tak je to spsáno an krytu!
A ještě plno dalších neobvyklých produktů.

Fotku celé řady kosmetiky Vampire's Love můžete vidět na obrázku níže.
Já osobně Twilight ságu něodsuzuji, ale byly takové časy a nebylo to dávno. Ovšem po přečetní všech knih, zatím bez dodatků jako Krátků druhý život Bree... a Půlnoční slunce, jsem jí nadšená. Z této kolekce jsem si nic nekoupila, ikdyž stíny mi připadaly zajímavé a výběr barev se mi líbil.
A jak se líbí kolekce Vám? Jste s ní spokojení?
Evi..xx

Zimní móda 2011

26. října 2011 v 20:47 | Perergin-Evi

Za okny máme říjen, a počasí tomu nasvědčuje! Je tedy jasné, že se snižují i teploty a je potřeba teplejší oblečení. Musím říct, že zimní módy je v obchodech hodně druhů, a každý si vybere! Já osobně mám zimní módu strašně ráda.

A ke konci září jsem šla na nákupy, moje kozačky jste už mohli vidět, ale teď jsem šla přímo po kabátu! Moje požadavky byly, že kabát musí být dlouhý(něco nad kolena), a nejlépe černý! A vybrala jsme si přímo v NewYorkru...Až pojedeme na hory budu potřebovat novou zimní bundu! Ještě musím, ale přemluvit mamku!
Na trhu jsou i další stylové vychytávky (ponča, vestičky, svetrové šaty)...


A co Vy? Máte nějaké nové zimné hadříky? :)
Evi..xx

Můj první nákup přes internet

25. října 2011 v 21:09 | Perergin-Evi
Můj první nákup přes inernet mi ukázal, že je to snadné a zábavné, proto jsme se taky rozhodla napsat o tom článek!

Poprvé jsem sama nakupovala přes net, až před několika týdny, když jsme si na eBay objednávala silikonové obaly na mobil! Už dlouho jsme si říkala, že přes net něco koupím, ale v těch eshopech bývají věci sice levné, ale popřičtění poštovného Vás cena odradí! Kamarádka se několikrát zmínila, že danou věc má z eBay a já začala zjištovat co je to, a jak to funguje!


Je celosvětový eshop, kde najdete všechny možné věci a za dobrou cenu, musíte ovšem umět hledat!

Když přijdete na stránky eBay zjistíte, že se muíste nejdříve zaregistrovat, abyste mohli pohodlně nakupovat! Vyplníte Vaše celé jméno, adresu, telefoní číslo (dochází k první neoblíbené položce),email, datum narození a zvolíte si své uživatelské jméno a heslo!

Poté Vám přijde několik emailů k potvrzení registrace (však to znáte), pak už můžete začít hledat a nakupovat!
Našla jsem si vysněné obaly na mobil byly vážně levné a hned jsme si je objednala (připomínám, že ceny jsou na eBay v dolarech), a když jsem je chtěla zapltait nastává další problém! Musíte se zaregistrovat ještě v platícím systému-PayPal, kam musíte vyplnit čísla kreditní karty! Můj táta nejdříve protestoval, ale přesvědčila!

Až jste zaregistrováni opravdu všude, zaplatíte koupené položky! PayPal Vám převede cenu do Kč,- a pak čekáte, trvá to celkem dlouho, ale řekněme, že do 3 týdnů máte zboží doma!To jsou mé obaly na mobil, Samsung Star!


Mám tu pro Vás jednu vychytávku, když hledáte zboží na eBay vždy vybírejte jen z položek, u kterých je nápis "Free Shiping" to znamená, že neplatíte poštovné, ale může trvat delší dobu než Vám přijde! :)


Tak doufám, že po této recenzi eBay, si i vy oblíbíte nakupování přes internet! Pokud si něco objednáte určitě napište pokud to v pořádku došlo! :) I já plánuju koupit něco nového, ale zatím jsme si nevybrala, co!
Evi..xx

Kozačky jsou potřeba..

16. října 2011 v 11:13 | Perergin-Evi
Včera jsem byla celý den v Brně! Hráli jsme totiž extraligu proti Brnu, a taky jsme vyhráli 3:0 a 3:1. Rodiče s bratrem s ena mě přijeli podívat, dopoledne, zatímco já jsme hrála první zápas byli ve městě na historických památkách atd. A na druhý zápas přijeli.

Proč to všechno píšu? Protože nejzajímavější je to co nadcházelo, jeli jsme do Olympie v Brně, která je podle mě absolutně úžasná! Potřebovala jsme nějaké kozačky, už se celkem ochladilo a tak by to enbylo naškodu. Vybírali jsme ve 3 obchodech Deichman( jinde na mě totiž nemají číslo) musely být na nějakém nižším podpatku, abych nebyla o extra hodně vyšší než ostatní! Nakonec jsem si vybrala hnedé a kožené od značky Janet D. za 1 199,-

Justin Bieber Vánoční CD

13. října 2011 v 15:24 | Perergin-Evi
V posledních dvou dnech jsme nestihla spracovávat novinky tak rychle, ale zat jsme se dala do psaní další kapitoly své povídky :) Teď přicházím s novinkou, jde o album Justina Biebra kanadského zpěváka! Mám na něj jasný názor, Justin je super kluk a taky zpěvák má toho v práci vážně hodně obdivuju jeho energii! :) Pokud tmu co píši nebveříte, můžete se přesvedčit v dokumentárním filmu o jeho kariéře Never Say never!!!

Píši o albu, které so rozhodl vydat kolem Vánoc, takže vše je ve Vánočním stylu! Samotné album se jmenuje Under to mistletoe(pod jmelím)!

Tady si můžete přečíst názvy songů, které se v albu objeví!

UNDER THE MISTLETOE(pod jemlím)
1. Only Thing I Ever Get for Christmas
2. Mistletoe
3. The Christmas Song (Chestnuts Roasting on an Open Fire) feat. Usher
4. Santa Claus Is Coming to Town
5. Fa La La feat. Boyz II Men
6. Christmas Love
7. All I Want for Christmas Is You - Duet with Mariah Carey
8. Drummer Boy feat. Busta Rhymes
9. All I Want Is You
*10. Fa La La (acapella) feat. Boyz II Men
11. Christmas Eve
12. Home This Christmas feat. The Band Perry
*13. Silent Night
*14. Pray
*15. Someday at Christmas

Já miluju Vánoce, takže věci kolem nich jsou pro mě nádhernou kulisou připomínající tu úžasnou atmosféru! Takže se na písničky z alba moc těším!! :D

Nike! se překonal..

11. října 2011 v 16:11 | Perergin-Evi
Už z nadpisu vyplývá, že se bude jednat o zboží od značky Nike. A máte pravdu, jde o to, že u téhle značky jsem si konečně koupila boty. V podobě "skejťáckých" bot, které už jsou spíše sportovními, zkrátka boty na "volný čas".

Asi si budete říkat: "Proč to tak hrotí, kdo by psal o tom, že má nové boty?" No jo na jednu stranu máte pravdu, ale chtěla jsem to zveřejnit, abych si mohla naplno vychutnat štěstí z nákupu! Chápu, že jste mé počínání nějak nepobrali pokud neměříte 187cm a nohu nemáte velikosti 42! Na takovéto "stožáry s nohou Yettyho" botů extra moc nenajdete.

V neděli jsme byli v Olympii, dívali jsme se po různých zimních věcech. A sháněli jsme i boty už po 150..., třeba i kozačky, ale hlavně nějaké botky. Už jsem na sobě měla 10párů kozaček ve velikosti 42, všechny mi byly. Jenom kdyby nahoře nebyli rozšířené, jako pro namakaného kulturistu. Zašli jsme se podívat do A3 sportu, a hle dámské, černé s růžovým Nikem, velikost 43, poslední na skladu. Okamžitě jsem je zkoušeli, a padli mi bezproblémově.

Můžu jen doufat, že boty budu kupovat až za hodně dlouhou dobu, díkybohu mi už nerostě noha, takže to není nutné.. :)

Pro představu přidávám vlatnoručně focené fotky, chtěla jsme je upravit, ale lidi já se v těch programech absolutně neorientuji...Tak uvidíte..xD

Muzeum Harryho Pottera v Londýně

9. října 2011 v 18:00 | Perergin-Evi
Před několika dny se na internet pronesla infromace o založení muzea Harryho Pottera v Londýně! Muzeum by se mělo nacházet v Leavesdenských studiích, kde se celých 10 let natáčely filmy o Harry Potterovi.

Prohlídka by měla stát:
  • 21 liber=600kč pro dítě
  • 28 liber= 760kč pro dospělého
  • 83 liber= 2370 kč pro 4-členou rodinu
Předprodej vstupenek začne kolem Vánoc na stránkách wbstudiotours.co.uk.

A na co se můžete těšit? K vidění bude visící Aragog ze stropu, návštěvníci budou mít možnost vyfotit se v legendárním Fordu Anglia, který dopravil Harryho a Rona do Bradavic. Z Vězně z Azkabanu nebudou chybět ani oblíbený hypogrif Klofan ani kniha pro studium Péče o kouzelné tvory zvaná Obludné obludárium.

Celé muzeum by mělo být otevřeno 31.3.2012

Už zbývají dodat nějaké fotky z příprav výstavy!


Řečnické cvičení Evi

6. října 2011 v 14:15 | Perergin-Evi
Řekla jsem si, že když už jsem se s tím tak dřela a napsala si své řečnicné cvičení jak my ve škole říkáme mluvenému projevu na 3 minuty, tak ho chci i zveřejnit! Neudělala bych to, kdyby šlo o nějakou blbost, která se vůbec netýká blogu! Ale jako téma jsem si vybrali svou povídku Nováčci do kouzelnického světa :) Tak kdo má zájem a chut ,může číst! A poté mě taky ohodnotit! Ve škole jsem za přednes dostala výbornou a to se mi vždycky, když mám mluvit před třídou klepou kolena :D
Paní učitelko, milí spolužáci. Rozhodla jsem se, že Vám představím svou povídku, kterou také zveřejnuji na svém blogu věnovaném filmům o Harry Potterovi! Povídku jsem začala psát asi před půl rokem, ale protože nemám moc času kapitoly nepřibývaly pravidelně.

Co mě k psaní dovedlo? Na blozích mých oblíbených autorů se povídky o životě v Bradavicích před nebo po Harry Potterovi objevovaly, čím dál častěji, a tak jsem si řekla, proč to taky nezkusit. Veděla jsem, že to bude asi katastrofa a nikdo si mé dílo nepřečte, ale nakonec mě to začalo bavit a objevili se i pravidelní čtenáři. Od charakteristiky postav jsem postupně přešla k 1.kapitole.

HP Pavilion

3. října 2011 v 22:19 | Perergin-Evi
Motivací napsat tento článek se stala dlouho očekávaný dar! Na který jsem sama čekala 15 let (uvědomělých asi tak 5 :D ) dar jsem přebrala v neděli na oslavě svých narozenin, od rodičů! Finančně se na něm podílely i babičky :D Jaká asi musí být velikost daru, že se o něm zminuji i na blogu a bude blogu přínosný?
Tak už nebudu dlouho napínat!!! Zkrátka vysloužila jsem si k narozeninám svůj vlastní pracovní sešit, neboli v tom lepším smyslu notebook! Proč tak šílím? Ale upřímně kdo by nešílel, kdyby měl přístup na počítač, který je u rodičů v ložnici ani ne na hodinu na den a ted jsou mé možnosti nekonečné....
Proč by to mělo zajímat právě Vás? Má větší "onlajnita" přispěje i k více článkům na blogu a blogování mi tím více zpříjemní! :) A doufám, že i Vám se "objemější" ( myslím, třeba větším vyjádřením, přídavnými jmény tad.) články budou lépe číst!


A ted už k samotnému dárku! Barva je černobílá, od značky HP, název Pavilion dv6 :) nabízím i obrázek níže!

U mě překonal všechny představy ideálního notebooku(samozřejmě, že jsem byla u výběru, ale i tak). Chtěla jsme barevný a bílá je pro slečny decentní a krásná a černá ho dobarvuje aby nebyla zase moc bledý :) Co se týče jeho "orgánů", tím myslím procesor a další věci, kterým nerozumím jsou velmi výkonné a kvalitní. Ještě v něm nemám moc programů, ale postupně stahuji aby byl brzy plně funkční! :)

Čtenářům blogu vzkazuji těšte se na větší KVALITU i KVANTITU článků!!! :)

Jak pojmenovat článek?..

4. září 2011 v 15:38 | Peregrin
Pokaždé, když přijedu z vícedenního turnaje chtěla bych článek pojmenovat: "Konečně doma!" nebo "Všude dobře, doma nejlíp." . Ale tyhle názvy už jsme vyčerpala, takže jak bych měla článek pojmenovat?? Když jsem ráda, že žiji, všechno mě bolí a jsem totálně unavená... xD

A ted k tomu, kde jsem to k čertu vlastně byla? Turnaj jménem, Velká cena Juniorek, který se konal v Přerově, hostil 32 dívčích volejbalových družstev..Hrálo se tedy celé 3 dny! Dohromady uhrálo, každé družstvo 8 utkání..
Já jelikož jsem věkem sice starší žákyně, příští 2 roky teprve kadetka a až potom juniorka jsem jela taky a také jsem si zahrála..nejradši bych ještě stokrát zoopakovala jak jsme unavená, ale k čemu by to bylo?? V celkovém pořadí jsem obsadili 11.místo, to je velmi slušný výsledek na to, že jsme se teprve sehrávali neboli byl to přípravný turnaj!

Ale ted se zase musím vrátit do reality, protože zítra už je zase škola :((..a jak jsme poznala v pátek učitelé jsou na nás nastartovaní hned od čtvrtka. Naše paní profesorka z matiky nám hned v pátek dala na uvítanou pěkné příklady na opakování, počítat u tabule..nebojte bez známkování..ale i tak jsou to šílený nervy..a ted si ještě vemte, že jsem absolutně zapoměla, co jsme dělali loni někdy v září, říjnu a listopadu :D xD Další byla hodina fyziky, tam jsme měli novou paní profesorku, takže takovéto vysvětlování..ale ani ona "nezklamala" a začali jsme opakovat. Ve španělštině s další novou paní profesorkou, to bylo zajímavé, když vešla začala mluvit jen španělsky, každý rozuměl tak 2 slova věty!! :D Všichni mysleli, že česky neumí, ale díky bohu se ukázalo, že UMÍ :D . Na lonské IVT na letošní VDT jsem ve škole už nebyla, protože jsme měli sraz k odjezdu na turnaj.. a pokračování toho zveřince mě čeká v pondělí.. A co Vaše první školní dny? Měli jste pohodičku, nebo jste se taky nemohli uveřit svým očím, co to na Vás učitelé zkouší? xD

Nakonec článku chci ještě popřát krsáný zbytek prvního záříjového víkendu...Vaše Evi..xx

Nováčci do kouzelnického světa!

11. srpna 2011 v 8:52 | Evi..xx

Prázdniny pokračují...ne jak ybch chtěla..

19. července 2011 v 19:00 | EviTeri
Kam se dále ubírají moje prázdniny? Řekla bych, že jen tak skáču sem a tam..Ale líbí se mi to jedu si k babičce pak zase přijedu..jo přijedu tohle je ten moment,kdy nezažívám prázdiny ale spíše něco jako malé peklo!
Doma malujeme, takže v mém pokoji polovinu mých věcí vyhodili na chodbu včetně stolu a naházeli mi tam všechno haraburdí a s ním taky bratra! Hmm..super... Jo myslela jsme si že prázdniny jsou plné dělání si toho co chci ale nevypadá to tak ! Jdu si číst a hend mě volají at jdu něco udělat, udělám to a zase mě volají! Na počítač chodíme o hodně méně než ve školní rok a jen usednu hend mi začnou nadávat, co tam zase dělám, takže tatka nám ho rovnou dneska zakázal do odvolání! A to za ubohých 30minut co jsme tam byli!
Vypadá to, že s bráchou odjedem k babičce a na dost dlouho! Vážně bych si chtěla udělat pořádek ve svých věcech naplánovat si den podle sebe, a ne pořád být zaměstnávána! :((

Toť asi o mé nynější náladě! Zítra se to snad změní! Jedu s kamarádkou do Olomouce na rovnátka a pak do města..večer jdu ještě jednou s bráchou, bratrancem, sestřenkou a kámoškou na Harryho Pottera a Relikvie smrti 2.část! :D Tak doufám, že si to užiju ještě víc než poprvé! :D

Tímto se tady omlovám za neaktivitu na blogu přes prázdniny! :((
Evi..xx

Konečně do kina!!

14. července 2011 v 16:33 | EviTeri
Zaprvé bych moc chtěla poděkovat slečně Zasněné za nádherný dess :)) Moc se mi líbí a já bych nidy nic takového neuměla vytvořit :)

A za druhé právě za 2 hodiny budu sedět v našem kině a čekat jak se každkou chvílí zhasnou světla a poslední díl Harryho Pottera konečně uvidím!! :) Musím říct že mi z něj vážně už hrabe, kupuju všechny časopisy kde je na obálce, sleduju v televizi všechny reklamy, kdyby tam náhodou běžela upoutávka! A hlavně dnes se mi zdál úplně fantastický sen :) NA sny o HP jsem byla zvyklá tak před 2 lety, ale ted už dlouho nic. Po truchlení nad skladbou Hedwigs Theme (nevím jak ej přesný název) večer u babi, se mi nějak vryl Harry do paměti a ze snu se vyrojila tak pozitivní vzpomínka na pořád :)) Samozřejmě jsem si ho ihned po probuzení zapsala, jak se to má dělat abyste nezapoměli. :) A tak ho sem dám :))

Ti ktěří jste už film viděli, tak Vám nemůžu říct nic jiného že Vám nesmírně závidím :)) A staršně se těším. Za chvíli ke mě přijede kámoška se kterou jdu do kina, takže se musím ještě nachystat. Dneska u mě bude spát, takže to vidím asi tak že do 5 do rána budeme řešit celej film a pak půjdem na kutě!! :))

A nezapomínejte!!

Bradavice jsou pro Vás stále otevřené...
Evi..xx

TV magazine s Potterovkou

10. července 2011 v 20:56 | EviTeri
Z prvni dovolene uz jsem doma! Jak jste si mohli všimnout, tak jsem váas nenechala samotné a když to šlo jsem zveřejnovala kratké články! :)

Dnes cestou České republiky jsme se zastavili do známé obchodní zony FREEPORT, kde maji levnejsí zboží. S mamkou jsme se vrhli do obchodů a tatka s brachou se toulali nekde okolo. Samozrejme jako vsichni muzští nesnášejí, když jdeme nakupovat a nechápu proč toho potřebujeme tolik, ale to adi znáte..:D
Z našeho menšího výletu po značkových obchodech jsem si toho přinesla nejvíc z celé rodiny :) Několik tílek, trička z Reeboku a taky bundu na ven :) a hlavne nový batoh :( kdyby jste měli zájem ráada přidám fotky :)

V autě jsem si libovala prohlížením obrázků v německých TV magazínech, které jsem si tajně koupila jenom proto že na hlavní straně stálo, že ve vnitř se dočtete o Harry Potterovi :D
Takže mám vlastně 2 cizojazyčné časáky, kterým vůbec nerozumím jen proto abych se v Rakousku jaksi spojila s Potterovským světem!! :)

Právě ted se jdu vrhnout na kontrolu Sb, prohrabat se odkazy a přezdívkami a vytvořit nějaký smysluplný seznam :)
Evi..xx

Listky jsou doma!!

8. července 2011 v 21:54 | EviTeri
Tak listky na nasi malomestskou premieru Harryho Pottera a Relikvii smrti (ja ten nazev vazne musim psat cely, je to preci jen posledni dil, zaslouzi si trochu vic ucty nez HP7 :D) uz mam zajisteny jdeme s kamoskou 14.7. v 18:30 :) 13.rada jedno misto od prostredka :D No vazne se moc tesim, a jsem z toho nervozni uz ted samozrejme ne ze bych se bala, ale ten konec me dohani k silenctvi :( A navic mame listky na 3D predstaveni, takze to bude mazec! :D

Prave do sebe dostavam dalsi davku umeni, ktere uz jsem dlouho dobu nemela moznost vstrebat. A to tak, ze posloucham kamoscinu nahravku, jak hraje na klavir The Lazy Song os Bruna Marse :) Vazne pred ni smekam, kdyby to slo vyjadrit smajlikem...:)A nemuzu stale pochopit jak nekomu muzou ruce po klaviru letat takovou rychlosti!!

Dovolena se blizi ke konci a svedci o tom i to, ze Stmivani mam doctene a zacala jsme tedy se Sifrou Mistra Leonarda (hacky a carky tady vazne nejsou), zbyvaji uz jen 2 dny a potom jedeme zpatky do Ceska. Vazne uz se tesim az si udelam poradek v blogu napisu nejaky clanek, ve kterem budu premyslet, a hlavne vytvorit novy seznam Sb :D

Takze vyckejte casu a neco zajimavejsiho nez blaboly z Rakouska se taky doctete, novinky o Harrym uz mi dot chybi!

5.cervenec v Raskousku

5. července 2011 v 18:05 | EviTeri
Podavam zpravu o sve existenci! A to z penzionu nekde na kraji Alp, kde sedim na zidli uprostred internetoveho koutku z internetem! :) Je tu tady moc pekne, o ubytovani ani nemluvim super luxus! :D

Dneska jsme toho nejak moc nezvladli, byli jsme v solnem dole! Naplanovana tura se presunula na zitra kvuli neprizni pocasi, casto tady zacne samo od sebe prset! :(

Jinak pohled na hory a louky je k nezaplaceni :) budu moc rada az doma najdu svuj kabel k fotaku a nektere z mych del sem pretahnu :)

Zjistila jsem ze jeste nektere opozdile Sb se zapsali do kontroly, a jen potvrzuji, ze jste byli samozrejme prijmuti. Protoze i ja znam to, ze nekdy na internet proste jit nelze a v teto prazdninove dobe je to jeste horsi :) Dekuji tedy vsem kteri se zapsali a chteji zustat mymi spratelenymi blogy, protoze vas mam vsechny rada!

Zitra tedy vyrazime lanovkou na rozhlednu 5 prstu, vypada prej jako rozevrena ruka a na kazdem tom prste je nejaka ''atrakce'' na jedne je nefunkcni trampolina na dalsim pruhledna podlaha, takze vidite dolu. No z pohledu mamka to vypada hodne zajimave, tak doufejme ze to takove bude i ve skutecnosti! :)

P.S.: Ve cteni Stmivani, se zenu rychlosti blesku, uz jsem nekde ve dvou tretinach, jesteze jsme si s sebou vzala i Sifru Mistra Leonrada, na kterou jsme popravde hodne zvedava!
Evi..xx

Rozkoukani v Rakousku

3. července 2011 v 20:16 | EviTeri
Tak se znova hlasim z Rakouska! Po dnesku a vcerejsku uz jsem se tu trochu vic zorientovala! Vcera jsme byli jen ve meste podivat se po starobylem namesti, soutoku 2 rek a zamku. Taky jsem nakoupila pohledy a vzapeti je poslala kamoskam domu :) Dneska jsme byli v infocentru NP, kteremu se cesky rika Vapencove Alpy, meli tam exzpozici o tom co v NP zije. To byste neverili, jak to tam meli Rakusaci vymakany technologie! :) Odpoledne jsme se vydali na prochazku lesem kolem reky :)

Ale protoze pocasi je tu porad pod psa :(( prsi nebo mrholi, a je kolem 15°C proste des, dneska jsme byli teda promokli az na kost!

Zitra se stehujem do Alp, tak snad to s tim pocasim bude v horach lepsi. Navstivime nejake solne doly a ledovou jeskyni dale aky vyhlidku s nazvem pet prstu! Aspon to nebudou nekonecne tury bez cile :)

P:S.: Dneska se pokusim dokocit zapis a kontrolu Sb, a kontaktovat ty kteri se nezapsali z duvodu nepritomnosti :) a az dojedu domu predelam menu a upravim kdo bude v jake skupine. Upozornuji ze rozdeleni bude hlavne podle me, ale samozrejme vase navstevy na tom budou mit taky podil!

Mejte se krasne! Evi..xx

Příjezd a orientace v AT

2. července 2011 v 8:47 | EviTeri
Jak už říká včerejší zveřejněný článek! Včera jsme se sbalily a odcestovali do Rakouska :) Cesta byla klidná a uběhla velmi rychle, začetla jsme se do Stmívání, jak už jsme také říkala! Přijeli jsme pozdě večer, během hodiny jsme zalehli a usnuli! Musím sdílet velkou manželskou postel s taťkou a bratrem! Snad budu mít dnes možnost spát na gauči! :D No jediná moje záchrana je, že je tady net a taťka má notebook! Ale nevidím to, že mě sem bude pouštět nějak často!

A kam máme dnes namířeno? Asi prohlédnout si město, ve kterém bydlíme a tím je Steyr! Další plány jsou neznámé a proto musí mamka ještě hledat na noteooku, kam se podíváme zítra! :)

P.S.: A co vy, kam jedete na dovolenou, tábor nebo k babičce? :)
Evi..xx

Čtení a knihy!!

1. července 2011 v 11:54 | EviTeri
Ahojky, tak prázdniny už začaly všem školákům!! Sice dnešní první prázdninový den s emoc nevyvedl! Teda aspoň u nás leje jako z konve!! :)

Dneska jelikož odjíždíme na dovolenou do Rakouska, tak všichni balíme a já s bráchou a ješta mou kámoškou a jeím bráchou (trochu kompilokavené) jsme vyrazili do knihovny, půjčit si na prázdniny nějaké knížky! :)

Půjčila jsme si: Stmívání, Nový měsíc a ješta Encyklopedii chemie!
Tak bych prosila Váš názor na knihy Stmívání!

Včera jsem totoiž dočetla Harryho Pottera 7!! :( Bylo to něco fascinujícího! !! :D

Jak už jsem říkala, dnes odjíždíme! A vracíme se až 10.7. :( tudíž tu asi nebudu,a le možná budu mít přístup na net, na taťkovém notebooku!

Kontrolu Sb a zápis prodlužuji, do té doby než se vrátím a taky než budu mít čas si všechny zapsat!
Pokud jste to ješta nestihli máte šanci!

Užívejte si prázdniny!
Evi..xx

Last school day..

27. června 2011 v 19:45 | EviTeri
..tak dneska jsem si úspěšně došla, pro ještě úspěšnější vysvědčení :D!! Čekala jsem čtyři 2, ale nakonec jsme měla jen tři! Paní učitelka z češtiny mi i přes mé prosby, abych dostala 2, mi dala 1! :D Po první hodině, kdy jsme teda vysvědčení dostali, jsme šli s kámoškama do cukrárny a nacapli jsme se sladkým tolik, kolik se toho do nás vešlo :D (obrazně)

Domů jsem se s mamkou dostala až kolem poledne, najedla jsme se a vyrazila s kámoškou na nehty!


Na ty akrylový, červenec je jediný měsíc v roce, kdy nehrajeme volejbal, a tak to nebude vadit! zašli jsme do takového toho American Style Nails (jsu to ťamanské studia), obsluha v podobě malých, šikmookých slečen, nám vůbec nerozuměla :D. Nechala jsem si udělat "francouzkou manikůru", jednoduše mi nalepila bílé nehty, přidala akryl a potom už jen brousila a něčím potírala :D
Výsledek: Jsou moc pěkné, jednoduché a elegantní, přesně jak jsme chtěla! :) Jen s tou délkou se budu muset nějak vypořádat! (Ani nevíte, jak bylo těžké napsat tenhle článek :D)
Evii..xx
P.S.:Připomínám kontrolu Sb!

Hry V. letní olmypiády dětí a mládeže

26. června 2011 v 13:38 | EviTeri
Olmypiáda skončila a já už jsem zase doma! :) A ted už na delší dobu..konečně! :D Zítra jdeme do školy už jen pro vízo, protože nám spravují okna! A jsou tu prázdniny :D Školní rok uběhl tak rychle, že to není ani možné! V září už do devítky (ikdyž většina mých kamarádů a známých jde příští rok už do prváku,takže řeší nové školy a takové věci), zůstávám na stejné škole, takže jsem v klidu!


Olomouc se stala hostitelem V. (páté) letní olmypiády dětí a mládeže, a myslím si, že se toho ujala skvěle! Sportoviště jak v Prostějově, tak v Olmouci byla dobře zařízená, nikde nechyběly bufety a měli jste i možnost koupit si tričko s logem olympiády! :)


My volejbalistky za Olmoucký kraj, jsme v úterý po příjezdu měli krátký trénink! A poté jsme dostali oblečení od našeho kraje :D :D všichni jsme si předem objednali velikosti a hádejte co se nestalo...místo velikostí M a L, dovezli samá S :D Na ubytovnách, kterých bylo tak 5 vedle sebe! A ve kterých bydlelo tak 3000 sportovců, byly k dispozici asi 3 jídelny :), takže si představte ty fronty v jídleně :D

A jak jsme se umístili? Nakonec 5.místo, určitě jsme doufali v něco lepšího, ale vzhledem k tomu, že jsme byli v základní skupině až na 3.místě (postupovali první dva) a to jen o jediný set, neprobojovali jsem se nikam dál :( Ikdyž jsme na celé této olympiádě prohráli jedinný zápas! :)

Od dnešního chmurného a chladného dne by se měli následující 3 výrazně lišiti mělo by být slunečno a teplo! Jsme s kámoškou domluvené, že půjdeme do aquaparku :)
Evi..xx

Volejbalové prázdniny!

19. června 2011 v 17:46 | EviTeri
Po dlouhé noční cestě autobusem jsem opět doma. A musím říct, že jsem velmi unavená, taková 11-ti hodinová cesta autobusem udělá své. A co teprve když celý týden před ní, makáte jak o život! To je pak úžasný pocit, když si lehnete do vaší postýlky :)


(fotka našeho campu)

►Croatia►HOME►Olympiad

9. června 2011 v 16:30 | EviTeri
(omlouvám se za anglický název, ale přišlo mi to hezčí)
A je to tady! Čas plyne tak rychle ..jako voda! Nedávno to byl měsíc, 2 týdny a ted už jen jeden den! Jeden den do odjezdu do Chorvatska! :)


Nemyslete si, že se tam jedu válet! :D Je to především soustředění s výběrem České republiky (volejbalistek)! Nevím, jak bude vypadat denní plán, ale počítáme s tím, až přijedeme budeme mít kondičku asi jako Bolt! :D
Každopádně se tam těším! Ale samozřejmě se těším i na cestu domů :) mám to ta vždykcy, znáte ten krásný pocit, že budete doma a nebude po Vás nikdo nic chtít? :)
Já si toho klidu teda až tak neužiju, protože hned další den co přijedu z Chorvatska, jedu za Krajský výběr( opět volejbalistek) reprezentovat náš kraj na Olmypiádu dětí a mládeže, která se letos koná v našem, Olomouckém kraji!


Tím bych vysvětlila svou nepřítomnost! Která ovšem nebude neaktuálností blogu! Samozřejmě přednastavím, tolik článků, kolik půjde! A budu ráda za všechny komentáře! Předpokládám, že jen zázrakem bych se dostala na internet (jen možná 20.6. kdy budu jeden den mezi akcemi doma), abych se mohla kouknout na jiné blogy!

Co můžu slíbit!! (Bude přednastaveno):
-nový 3D plakát k Relikviím
-fotka Em
-nové akční plakáty
-fotky z videoher 5-7
-5. a snad i 6.kapitola mé povídky Nováčci do kouzelnického světa!

Tak tedy mějte se tu hezky!Já si jdu zabalit všechny věci!
Evi..xx
 
 

Reklama